Пројекат 22 у мрежи културних станица уводи нас у титуларну 2022. годину


Увертира у 2022. годину, када ће Нови Сад понети титулу Европске престонице културе, био је Пројекат 22, који су заједно представили Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе“ и Фестивал НЕО – некласични фестивал класичне музике.

У 22 дана симболично је представљен концепт самог програма Европске престонице културе за 2022. годину. Концепт програма структуиран је у осам програмских лукова, са програмским током који их прожима – платформом Висит Нови Сад.

Међу бројним локацијама широм Новог Сада и у његовој околини била је и мрежа културних станица. На отварању Пројекта 22, у Културној станици Руменка наступио је Новосадски дувачки квинтет, у Свилари смо имали прилику да слушамо Ансамбл флаута Академије уметности у Новом Саду и Камeрату Нови Сад, инклузивни мешовити хор ИСОН, као и пијанисткињу Валентину Ненашеву која је наступила са челисткињом Анет Јаковчић. У Еђшегу смо уживали у наступу клавирског трија Нексус, док се публика у Буковцу проводила уз звуке гитаре Петра Поповића.

Поред мреже културних станица, велика музичка имена и младе наде из Србије и иностранства наступили су у Галерији Матице српске, Синагоги, на Петроварадинској тврђави и у Сремским Карловцима. Најбоље тренутке са свих концерата погледајте на сајту visitns.rs.

 

Фото: Урош Дожић, Владимир Величковић

 


Privacy Overview

We use cookies and similar technologies on this website for different purposes and share such information with analytics and advertising partners. To learn more about our use of cookies, please see our Cookie Policy. You may select cookies via Cookie settings